utorok, 21.máj 2024

O klube

História nášho klubu siaha do začiatku 80. rokov minulého storočia, keď sa jeden z neskorších zakladajúcich členov občianskeho združenia SAAB CLUB SLOVAKIA, a súčasne jeho prvý prezident, stal majiteľom nádherného SAABa 99L, alias Smaragdu. To bol zlomový okamih, v ktorom sa začala písať história SAAB CLUB SLOVAKIA a ktorý v roku 1996 vyústil do registrácie klubu ako občianskeho združenia Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky.

Smaragd v časoch svojej najväčšej slávy
Smaragd so súčasnými šedinami

Po etablovaní klubu na domácej pôde nasledovalo jeho zaevidovanie v oficiálnej medzinárodnej databáze SAAB klubov, vedenej automobilkou SAAB sídliacou v Trollhättane.

Následne nabrali udalosti rýchly spád: účasť na medzinárodných zrazoch v Billunde, Trollhättane, Gaytone či Brne, spolupráca s národným importérom, vydávanie klubového občasníka a organizovanie vlastných podujatí, ktoré v čase, keď sa rozhodovalo o existencii automobilov značky SAAB, vyvrcholili zapojením sa do celosvetového podujatia SAAB Support Convoy organizovaného na podporu automobilky. Aktuálne sa klub sústreďuje na organizovanie vlastných podujatí, napríklad výročných zrazov klubu alebo stretnutí známych ako SAAB Support Convoy, či SAAB Tour. Spoluorganizujeme a podporujeme aj stretnutia zahraničných partnerských klubov, najmä v Čechách, Poľsku, Nemecku, Rakúsku a v Maďarsku. Klub má tiež svoje servisno-technické zázemie, ktoré poskytuje odbornú pomoc majiteľom SAABov. Vieme však aj poskytnúť pomocnú ruku pri dovoze vysnívaného SAABa zo zahraničia.

Už tretia dekáda existencie klubu je jasným dôkazom správnosti prvotnej myšlienky – spájať rovnako „postihnutých“ ľudí. Naša neustále sa rozširujúca členská základňa už prekračuje hranice Slovenska a naši skvelí členovia sú nespochybniteľným dôkazom, že len máloktorá značka áut má takých oddaných a verných fanúšikov.

Klub je financovaný z členských a sponzorských príspevkov, ktoré umožňujú každoročne zlepšovať jeho činnosť, a tým aj pomoc jeho členom, ako aj ostatným fanúšikom áut značky SAAB. Už niekoľko rokov sme registrovaní ako prijímatelia 2 % z dane z príjmov, pričom takto získavaný príjem nám pomáha zabezpečovať vzdelávanie ako jednu z dôležitých aktivít klubu.

Ak v ikonickej značke áut SAAB vidíte príťažlivosť i vy, radi vás medzi nami privítame.

Prezídium SAAB CLUB SLOVAKIA

Údaje o klube

SAAB CLUB SLOVAKIA (občianske združenie)
info@saabclubslovakia.sk
Partizánska 3
811 03 Bratislava

Fakturačné údaje

IČO: 31 755 631
DIČ: 2021560486
Č. ú. (IBAN): SK76 8330 0000 0021 0166 1544