nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéAj pozitívne správy!

Aj pozitívne správy!

-

V poslednom období sme si žiaľ zvykli na skôr negatívne informácie týkajúce sa vývoja situácie okolo automobilky SAAB. Je čas priniesť aj niečo pozitívne.
O fakte, že nové produktové  portfólio automobilky bolo navrhnuté správne (teda aspoň s ohľadom na rozhodujúce trhy jednotlivých modelov) svedčí ocenenie modelu 9-5 2.8 titulom Car of the Year na tak prestížnom trhu akým je nepochybne Singapur. Titul mu udelil rešpektovaný Annual Car Buyer’s Guide 2011/2012 publikovaný časopisom Wheels Asia. Vo finále SAAB porazil A6 a BMW 535i a stal sa jasným víťazom triedy Executive Sedan.
Ďalší úspech sa týka modelu 9-4X. Ten bol nominovaný 50 žurnalistami z USA a Kanady na titul Truck of the Year. Spoločnosť mu budú robiť nasledovní konkurenti: BMW X3, Honda CR-V, Mercedes MC, Mini Countryman, Nissan Quest and Range Rover Evoque. Víťaz bude vyhlásený na medzinárodnom autosalóne v Detroide začiatkom budúceho roku. „Veľmi sa tešíme tejto nominácii. Je todôkaz, že sme vyvinuli ďalší automobil svetovej triedy. Teraz si už len držme palce”, povedal produktový manažér 9-4X Mikael Jacobsson.
My už len dodajme, že naša radosť sa znásobí obnovou výroby v Trolhhättane.
Autor: J35
V poslednom období sme si žiaľ zvykli na skôr negatívne informácie týkajúce sa vývoja situácie okolo automobilky SAAB. Je čas priniesť aj niečo pozitívne.
O fakte, že nové produktové  portfólio automobilky bolo navrhnuté správne (teda aspoň s ohľadom na rozhodujúce trhy jednotlivých modelov) svedčí ocenenie modelu 9-5 2.8 titulom Car of the Year na tak prestížnom trhu akým je nepochybne Singapur. Titul mu udelil rešpektovaný Annual Car Buyer's Guide 2011/2012 publikovaný časopisom Wheels Asia. Vo finále SAAB porazil A6 a BMW 535i a stal sa jasným víťazom triedy Executive Sedan. Ďalší úspech sa týka modelu 9-4X. Ten bol nominovaný 50 žurnalistami z USA a Kanady na titul Truck of the Year. Spoločnosť mu budú robiť nasledovní konkurenti: BMW X3, Honda CR-V, Mercedes MC, Mini Countryman, Nissan Quest and Range Rover Evoque. Víťaz bude vyhlásený na medzinárodnom autosalóne v Detroide začiatkom budúceho roku. „Veľmi sa tešíme tejto nominácii. Je todôkaz, že sme vyvinuli ďalší automobil svetovej triedy. Teraz si už len držme palce”, povedal produktový manažér 9-4X Mikael Jacobsson. My už len dodajme, že naša radosť sa znásobí obnovou výroby v Trolhhättane. Autor: J35