nedeľa, 14.júl 2024

Ako bolo?

-

Tak takúto otázku môže položiť len nezasvätený. Na výjazd za naším priateľom Zdenom Suchomelom do Ústí nad Orlicí sa už pravidelne v máji teší hodne členov nášho klubu. Nebolo tomu inak ani tento ročník. Oblaky síce neveštili veľa pohody, no nakoniec nepadla ani kvapka a tak dobrej nálade nestálo nič v ceste. Naša skromná, no zato úderná letka sa na Morave priblížila k elegánovi pánovi Zbořilovi a pár kilometrov sa nechala viesť jeho ešte elegantnejšou deväťdesiatšestkou. Žiaľ, nedalo sa zotrvať v tejto nízkej letovej hladine dlho, nakoľko sobíky zo šľachtiteľských stajní Hirsch a Maptun si žiadajú svoje. Na mieste určenia sa celkovo 7 slovenských posádok nestratilo v úctyhodnom množstve viac ako 60 saabov. Napĺňalo nás hrdosťou, že i podstatne väčšie záujmové zoskupenia sa nechali inšpirovať tradíciami nášho klubu /kvíz, predaj obrazov, smerovka Trollhättan/. Akcia bola zaujímavá nielen kvantitatívne, ale hlavne kvalitatívne. Absolútnym ťahákom bol Sonett II v súťažnej verzii. Nie, nejde o „ľudovú tvorivosť“ jeho majiteľa. Je to vozidlo dovezené automobilkou Škoda, Mladá Boleslav, na ktorom chceli československí inžinieri študovať jednotlivé technické riešenia. Po zmene niekoľkých majiteľov sa ten jeho súčasný rozhodol pre celkovú rekonštrukciu a to v jeho originálnej závodnej podobe VIN 000750. Sonettu II robil dôstojnú spoločnosť jeho mladší súrodenec Sonett III. Z ďalších zaujímavých „exponátov“ môžeme spomenúť napríklad SAAB 90. Zaujímavosťou je i fakt, že sa na tejto akcii zúčastnilo 0,1% všetkých vyrobených modelov 9-5 poslednej generácie. Napumpovali sme toľko saabieho adrenalínu, že by nám mal vydržať do vrcholu sezóny, ktorým bezosporu bude zraz klubu v Chateau Rubáň.
Foto od Kaspera:
https://goo.gl/photos/6x5PBn1A7qmrrHJ86
 
Viac foto v sekcii GALÉRIA:
http://saabclubslovakia.sk/galeria/
 

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

3 KOMENTÁRE

  1. Bolo dobre,len som musel odísť veľmi skoro,ale stretnúť toľko krásnych áut v protismere a nestíhať dvíhať ruku a blikať, to je tiež silný zážitok.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Tak takúto otázku môže položiť len nezasvätený. Na výjazd za naším priateľom Zdenom Suchomelom do Ústí nad Orlicí sa už pravidelne v máji teší hodne členov nášho klubu. Nebolo tomu inak ani tento ročník. Oblaky síce neveštili veľa pohody, no nakoniec nepadla ani kvapka a tak dobrej nálade nestálo nič v ceste. Naša skromná, no zato úderná letka sa na Morave priblížila k elegánovi pánovi Zbořilovi a pár kilometrov sa nechala viesť jeho ešte elegantnejšou deväťdesiatšestkou. Žiaľ, nedalo sa zotrvať v tejto nízkej letovej hladine dlho, nakoľko sobíky zo šľachtiteľských stajní Hirsch a Maptun si žiadajú svoje. Na mieste určenia sa celkovo 7 slovenských posádok nestratilo v úctyhodnom množstve viac ako 60 saabov. Napĺňalo nás hrdosťou, že i podstatne väčšie záujmové zoskupenia sa nechali inšpirovať tradíciami nášho klubu /kvíz, predaj obrazov, smerovka Trollhättan/. Akcia bola zaujímavá nielen kvantitatívne, ale hlavne kvalitatívne. Absolútnym ťahákom bol Sonett II v súťažnej verzii. Nie, nejde o „ľudovú tvorivosť“ jeho majiteľa. Je to vozidlo dovezené automobilkou Škoda, Mladá Boleslav, na ktorom chceli československí inžinieri študovať jednotlivé technické riešenia. Po zmene niekoľkých majiteľov sa ten jeho súčasný rozhodol pre celkovú rekonštrukciu a to v jeho originálnej závodnej podobe VIN 000750. Sonettu II robil dôstojnú spoločnosť jeho mladší súrodenec Sonett III. Z ďalších zaujímavých „exponátov“ môžeme spomenúť napríklad SAAB 90. Zaujímavosťou je i fakt, že sa na tejto akcii zúčastnilo 0,1% všetkých vyrobených modelov 9-5 poslednej generácie. Napumpovali sme toľko saabieho adrenalínu, že by nám mal vydržať do vrcholu sezóny, ktorým bezosporu bude zraz klubu v Chateau Rubáň. Foto od Kaspera: https://goo.gl/photos/6x5PBn1A7qmrrHJ86   Viac foto v sekcii GALÉRIA: http://saabclubslovakia.sk/galeria/