nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéAko prišiel SAAB o hlavu!

Ako prišiel SAAB o hlavu!

-

National Electric Vehicle Sweden AB (NEVS) včera vyhlásil, že ukončil podstatnú časť akvizície automobilky SAAB.
Jednou z podmienok prebratia firmy bolo vyriešenie otázky názvu a loga. Nový majiteľ mal enormný záujem i naďalej používať súčasný znak a meno SAAB. Opačného názoru však bola hlavne Scania, ktorá je spolumajiteľom práv na znak legendárneho Griffina. A tak podľa očakávania bude NEVS musieť siahnuť po inom grafickom zobrazení svojej firmy. Na druhej strane však NEVS zabodoval v rokovaniach s koncernom SAAB AB a podľa zverejnených informácií bude smieť používať názov SAAB.
Na pripomenutie uvádzame, že NEVS plánuje vyrábať v Trollhättane elektromobily na báze súčasného modelu 9-3. Prevažná časť produkcie bude smerovať na čínsky trh, ktorý sa v súčasnosti teší masívnej podpore tohto segmentu zo strany vlády.
“Vývoj elektrického vozidla prebieha už dlhú dobu v Číne a v Japonsku. Teraz po získaní výrobnej bázy sa aktivity presunú do Švédska. Do 18 mesiacov predpokladáme predstavenie nášho prvého elektrického vozidla vychádzjúceho z typu SAAB 9-3 s vyspelou technológiou”, vyhlásil Karl-Erling Trogen, predseda predstavenstva NEVS.
Zdroj: Reuters
Spracoval: J35
National Electric Vehicle Sweden AB (NEVS) včera vyhlásil, že ukončil podstatnú časť akvizície automobilky SAAB.
Jednou z podmienok prebratia firmy bolo vyriešenie otázky názvu a loga. Nový majiteľ mal enormný záujem i naďalej používať súčasný znak a meno SAAB. Opačného názoru však bola hlavne Scania, ktorá je spolumajiteľom práv na znak legendárneho Griffina. A tak podľa očakávania bude NEVS musieť siahnuť po inom grafickom zobrazení svojej firmy. Na druhej strane však NEVS zabodoval v rokovaniach s koncernom SAAB AB a podľa zverejnených informácií bude smieť používať názov SAAB. Na pripomenutie uvádzame, že NEVS plánuje vyrábať v Trollhättane elektromobily na báze súčasného modelu 9-3. Prevažná časť produkcie bude smerovať na čínsky trh, ktorý sa v súčasnosti teší masívnej podpore tohto segmentu zo strany vlády. “Vývoj elektrického vozidla prebieha už dlhú dobu v Číne a v Japonsku. Teraz po získaní výrobnej bázy sa aktivity presunú do Švédska. Do 18 mesiacov predpokladáme predstavenie nášho prvého elektrického vozidla vychádzjúceho z typu SAAB 9-3 s vyspelou technológiou”, vyhlásil Karl-Erling Trogen, predseda predstavenstva NEVS. Zdroj: Reuters Spracoval: J35