piatok, 21.jún 2024
ÚvodVšeobecnéČas na melanchóliu?

Čas na melanchóliu?

-

Posledný nový SAAB na Slovensku našiel svojho majiteľa.
SAAB nikdy nepatril k „mainstreamovým“ značkám. Tento fakt spolu s výnimočným dizajnom a pokrokovými technickými riešeniami mu priniesol popularitu hlavne u vyššie vzdelanej časti obyvateľstva. Architekti, umelci, lekári i právnici si pochvaľovali  punc jedinečnosti, ktorý im SAAB prinášal. Táto výsada má však i svoju odvrátenú stranu. SAAB len zriedkavo prekročil hranicu 120.000 predaných vozidiel v jednom roku, čo samozrejme spôsobovalo firme ekonomické problémy. Na Slovensku sa predané kusy dali rátať na prstoch rúk mariášovej partičky. Predaj nových vozidiel kulminoval v roku 2009, keď sa autorizovanému predajcovi podarilo umiestniť na Slovensku neuveriteľných 43 kúskov. Potom však nastal začiatok smutného príbehu, ktorý všetci poznáme.
Tak ako oznamuje titulok článku, minul sa aj posledný hrdý potomok severských trolov.  Ako sa na posledného mohykána patrí, bol ním kráľ celého výrobného programu new9-5 Aero 2.8 Turbo V6 XWD v neodmysliteľnej farbe JAVA. Týmto počinom sa predaj nových vozidiel značky SAAB na Slovensku skončil. Dobrou správou je, že tento klenot ostáva pôsobiť v našom klube. Pod kódovým označením GRIPEN bude prilietávať na spoločné akcie. Už teraz sa tešíme na jeho neodmysliteľnú forsáž. Momentálne podstupuje zušľachťovaciu kúru  v santgallenskej jelenej obore, aby dôstojne reprezentoval svoj rod. Kráľ zomrel, nech žije kráľ!
Autor: J35
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Posledný nový SAAB na Slovensku našiel svojho majiteľa.
SAAB nikdy nepatril k „mainstreamovým“ značkám. Tento fakt spolu s výnimočným dizajnom a pokrokovými technickými riešeniami mu priniesol popularitu hlavne u vyššie vzdelanej časti obyvateľstva. Architekti, umelci, lekári i právnici si pochvaľovali  punc jedinečnosti, ktorý im SAAB prinášal. Táto výsada má však i svoju odvrátenú stranu. SAAB len zriedkavo prekročil hranicu 120.000 predaných vozidiel v jednom roku, čo samozrejme spôsobovalo firme ekonomické problémy. Na Slovensku sa predané kusy dali rátať na prstoch rúk mariášovej partičky. Predaj nových vozidiel kulminoval v roku 2009, keď sa autorizovanému predajcovi podarilo umiestniť na Slovensku neuveriteľných 43 kúskov. Potom však nastal začiatok smutného príbehu, ktorý všetci poznáme. Tak ako oznamuje titulok článku, minul sa aj posledný hrdý potomok severských trolov.  Ako sa na posledného mohykána patrí, bol ním kráľ celého výrobného programu new9-5 Aero 2.8 Turbo V6 XWD v neodmysliteľnej farbe JAVA. Týmto počinom sa predaj nových vozidiel značky SAAB na Slovensku skončil. Dobrou správou je, že tento klenot ostáva pôsobiť v našom klube. Pod kódovým označením GRIPEN bude prilietávať na spoločné akcie. Už teraz sa tešíme na jeho neodmysliteľnú forsáž. Momentálne podstupuje zušľachťovaciu kúru  v santgallenskej jelenej obore, aby dôstojne reprezentoval svoj rod. Kráľ zomrel, nech žije kráľ! Autor: J35