piatok, 21.jún 2024
ÚvodVšeobecnéČo nového v Trollhättane?

Čo nového v Trollhättane?

-

Agentúra Reuters citovala zdroj, ktorý si želal ostať v anonymite, že správcovia konkurznej podstaty uprednostňujú predaj majetku automobilkySAAB počastiach pred jeho odpredajom ako celku.
Dôvodom je presvedčenie, že postupným predajom jednotlivých aktív získa správca vyšší výnos pre uspokojenie pohľadávok veriteľov. I  ponuka Zhejiang Youngman Lotus Automobile vo výške 446 mil.USD nechala vraj správcov chladnými. Je to veľká škoda, keďže čínsky investor plánoval vyrábať v Trollhättane súčasný model 9-3 a licenčný Lotus pre čínsky trh a to po dobu pokiaľ by pokračoval vývoj platformy PhoeniX. Ten je vraj rozpracovaný na 50% a vyžiada si ďalšieho 1 a pol roka vývojových prác. Konkurzný správca argumentuje faktom, že prípadný kupujúci musí uzavrieť dohodu s GM o licenčných právach, čo sa javí ako málo pravdepodobné. Medzi záujemcov o kúpu automobilky ako celku patrí okrem čínskeho Zhejiang Youngman Lotus Automobile, turecký Brightwell Holdings, indický Mahindra & Mahindra a švédska strojárska firma Semcon. Pripomeňme len, že ochrannú známku SAAB vlastní zbrojársky koncern SAAB AB a Scania.
Spracoval: J35
Agentúra Reuters citovala zdroj, ktorý si želal ostať v anonymite, že správcovia konkurznej podstaty uprednostňujú predaj majetku automobilkySAAB počastiach pred jeho odpredajom ako celku.
Dôvodom je presvedčenie, že postupným predajom jednotlivých aktív získa správca vyšší výnos pre uspokojenie pohľadávok veriteľov. I  ponuka Zhejiang Youngman Lotus Automobile vo výške 446 mil.USD nechala vraj správcov chladnými. Je to veľká škoda, keďže čínsky investor plánoval vyrábať v Trollhättane súčasný model 9-3 a licenčný Lotus pre čínsky trh a to po dobu pokiaľ by pokračoval vývoj platformy PhoeniX. Ten je vraj rozpracovaný na 50% a vyžiada si ďalšieho 1 a pol roka vývojových prác. Konkurzný správca argumentuje faktom, že prípadný kupujúci musí uzavrieť dohodu s GM o licenčných právach, čo sa javí ako málo pravdepodobné. Medzi záujemcov o kúpu automobilky ako celku patrí okrem čínskeho Zhejiang Youngman Lotus Automobile, turecký Brightwell Holdings, indický Mahindra & Mahindra a švédska strojárska firma Semcon. Pripomeňme len, že ochrannú známku SAAB vlastní zbrojársky koncern SAAB AB a Scania. Spracoval: J35