piatok, 21.jún 2024
ÚvodVšeobecnéDobré meno

Dobré meno

-

Úspechy nášho maliara.
Teší nás, že obrazy nášho dvorného klubového maliara Mareka si našli cestu aj do vskutku vzdialených končín. Tí, ktorí Mareka poznajú vedia, že jeho pozorné oko a citlivé ruky prenášajú na plátno najradšej kone. A nielen tie pod našimi kapotami. Dôkazom je niekoľko obrazov namaľovaných v národnom žrebčíne Topolčianky. Medzi najznámejšie patrí portrét kráľovského žrebca, ktorý bol symbolicky darovaný kráľovne Alžbete počas jej návštevy Slovenska. A práve tento obraz bol oficiálnym darom Slovenskej republiky riaditeľovi Hong Kong Economic and Trade Office pánovi Ivan Lee pri príležitosti vítania nového čínskeho roku. Podľa čínskeho lunárneho kalendára je to rok, ako inak, koňa.
Takže Marek si môže medzi vzdialené destinácie svojich obrazov ku Kanade, Kube a Venezuele pridať i Voňavý ostrov Hongkong. Blahoželáme.
Autor: J35

60x40-a-60x90

Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Úspechy nášho maliara.
Teší nás, že obrazy nášho dvorného klubového maliara Mareka si našli cestu aj do vskutku vzdialených končín. Tí, ktorí Mareka poznajú vedia, že jeho pozorné oko a citlivé ruky prenášajú na plátno najradšej kone. A nielen tie pod našimi kapotami. Dôkazom je niekoľko obrazov namaľovaných v národnom žrebčíne Topolčianky. Medzi najznámejšie patrí portrét kráľovského žrebca, ktorý bol symbolicky darovaný kráľovne Alžbete počas jej návštevy Slovenska. A práve tento obraz bol oficiálnym darom Slovenskej republiky riaditeľovi Hong Kong Economic and Trade Office pánovi Ivan Lee pri príležitosti vítania nového čínskeho roku. Podľa čínskeho lunárneho kalendára je to rok, ako inak, koňa. Takže Marek si môže medzi vzdialené destinácie svojich obrazov ku Kanade, Kube a Venezuele pridať i Voňavý ostrov Hongkong. Blahoželáme. Autor: J35

60x40-a-60x90