utorok, 21.máj 2024
ÚvodVšeobecnéEV-1 by NEVS

EV-1 by NEVS

-

EV-1, sú medzi nami takí, ktorí si ho pamätajú. Samozrejme z agentúrnych článkov alebo z návštevy SAAB múzea v Trollhättane. Krásne červené športové 2+2 kupé so sklenenou strechou bolo síce experimentálnym konceptom, ale plne funkčným. Dokázal uháňať rýchlosťou až 270km/h. Nejdeme však hovoriť o tomto dravcovi s oficiálnym menom SAAB 900 Turbo EV-1. V našom prípade neznamená EV experimental vehicle ale electric vehicle.
NEVS začína napĺňať svoj pôvodný zámer a v týchto dňoch vydalo oficiálne tlačové vyhlásenie k predstaveniu prototypu elektromobilu označeného SAAB 9-3 Electric Vehicle /EV/. Elektromobil je postavený na báze 9-3 SS Aero a akumulátory ukrýva v podlahe. Nízke ťažisko zabezpečuje podľa výrobcu výborné jazdné vlastnosti, ktorými sú saaby známe. Táto koncepcia zachovala priestorové dispozície nielen v kabíne ale aj v batožinovom priestore. Akumulátory, ktoré sú ešte stále limitujúcim prvkom v rozvoji elektromobility dodala Beijing National Battery Technologies, firma patriaca do holdingu majiteľa NEVS. Miesto tradičných optimistických vyhlásení sa poďme radšej pozrieť na predpokladané parametre.
Dojazd cca 200 km
Akcelerácia 0-100 km/h 10 sek.
Maximálna rýchlosť 120 km/h
Výkon 100 kW
Autor čerpal informácie zo SAABSUNITED.COM

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

EV-1, sú medzi nami takí, ktorí si ho pamätajú. Samozrejme z agentúrnych článkov alebo z návštevy SAAB múzea v Trollhättane. Krásne červené športové 2+2 kupé so sklenenou strechou bolo síce experimentálnym konceptom, ale plne funkčným. Dokázal uháňať rýchlosťou až 270km/h. Nejdeme však hovoriť o tomto dravcovi s oficiálnym menom SAAB 900 Turbo EV-1. V našom prípade neznamená EV experimental vehicle ale electric vehicle. NEVS začína napĺňať svoj pôvodný zámer a v týchto dňoch vydalo oficiálne tlačové vyhlásenie k predstaveniu prototypu elektromobilu označeného SAAB 9-3 Electric Vehicle /EV/. Elektromobil je postavený na báze 9-3 SS Aero a akumulátory ukrýva v podlahe. Nízke ťažisko zabezpečuje podľa výrobcu výborné jazdné vlastnosti, ktorými sú saaby známe. Táto koncepcia zachovala priestorové dispozície nielen v kabíne ale aj v batožinovom priestore. Akumulátory, ktoré sú ešte stále limitujúcim prvkom v rozvoji elektromobility dodala Beijing National Battery Technologies, firma patriaca do holdingu majiteľa NEVS. Miesto tradičných optimistických vyhlásení sa poďme radšej pozrieť na predpokladané parametre. Dojazd cca 200 km Akcelerácia 0-100 km/h 10 sek. Maximálna rýchlosť 120 km/h Výkon 100 kW Autor čerpal informácie zo SAABSUNITED.COM