utorok, 21.máj 2024
ÚvodVšeobecnéIntSAAB 2014

IntSAAB 2014

-

V dňoch 8 až 10 augusta 2014 sa v poľskom Malborku konal “ IntSAAB 2014″, medzinárodný zraz fanúšikov našej obľúbenej švédskej značky. Tento rok sa akcie oficiálne zúčastnilo čosi viac ako 200 vozidiel a stovky ľudí z celej Európy.
Ja som sa počas konania Int SAAB-u stretol s priateľmi z poľského klubu Saab GT Classic v neďalekom meste Kwidzyń. Základňa bola v príjemnom hoteli „Maxim“ priamo v centre mesta s nádherným výhľadom na Kwidzyńskú katedrálu.
V sobotu doobeda sme spanilou jazdou brázdili veľmi malebné Powislie plné historických zaujímavostí, vyvrcholením čoho bola viac ako hodinová návšteva krásneho mesta Prabuty. Okrem iného sme mali možnosť vstúpiť do chodieb jedinečného stredovekého požiarneho akvaduktu pod hlavným námestím a pozrieť si úžasnú maketu bývalého Riesenburgu (názov pre Prabuty pred rokom 1945), vytvorenú z naozajstných malých tehličiek.
V popoludňajších hodinách sme ako špeciálni hostia IntSAAB 2014 zaparkovali naše autá na dolnom námestí gotického hradu nemeckých rytierov Malbork a vzbudili naozaj veľký záujem nielen účastníkov zrazu, ale aj obyčajných turistov a návštevníkov. Samozrejme ani my sme si nenechali ujsť prehliadku najväčšieho križiackeho hradu, ktorý je naozaj impozantný a je právom zapísaný v zozname pamiatok UNESCO.
V nedeľu ráno sme sa opäť vrátili na IntSAAB pozrieť si súťaž elegancie účastníkov zrazu. Dodatočne sa prihlásili aj 4 autá zo Saab GT Classic a získali 2 ceny – v kategórii šport a rally replika Saab 95 „Rally Monte Carlo 1961“ patriaca Wojtekovi a Tomášovi Szwejkowskym a v kategórii SAAB V4 vyhrala 96-ka Torbjoerna Karlssona. Po oficiálnom ukončení IntSAAB-u prišiel čestný hosť zrazu, veľmi zhovorčivý a príjemný „lietajúci Fín“ Simo Lampinen pretekárska legenda, ktorý podpisoval kopu prinesených fotografií.
My sme v nedeľu večer pokračovali v sprievode Hubertovho trojkového sonettu a Bartekovej prekrásnej repliky „Saab sport 96“ smerom na Mazurské jazerá, kde sme si užili ďalšie dva dni prázdnin v krásnej prírode, s krásnymi autami a vynikajúcim jedlom. A keďže všetko raz skončí, v stredu sa skončila aj naša poľská misia a a my sme vyrazili na cestu domov. 99-ka šlapala ako sa na poriadny SAAB patrí a napriek svojim 31 rokom zvládla celých 1800 km bez zaváhania.
Dúfam, že o rok bez zaváhania došlape aj na IntSAAB 2015 na ďaleké nórske fjordy . . .
Oficiálne fotky:
http://intsaab2014.pl/
Ďalšie moje fotky:
https://picasaweb.google.com/101296839193385396964/IntSAAB2014SaabGTclassicMalborkKwidzyn?authkey=Gv1sRgCMmE5eXLubS8_QE
 
maťo pavelek
 
 

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

V dňoch 8 až 10 augusta 2014 sa v poľskom Malborku konal " IntSAAB 2014", medzinárodný zraz fanúšikov našej obľúbenej švédskej značky. Tento rok sa akcie oficiálne zúčastnilo čosi viac ako 200 vozidiel a stovky ľudí z celej Európy. Ja som sa počas konania Int SAAB-u stretol s priateľmi z poľského klubu Saab GT Classic v neďalekom meste Kwidzyń. Základňa bola v príjemnom hoteli "Maxim" priamo v centre mesta s nádherným výhľadom na Kwidzyńskú katedrálu. V sobotu doobeda sme spanilou jazdou brázdili veľmi malebné Powislie plné historických zaujímavostí, vyvrcholením čoho bola viac ako hodinová návšteva krásneho mesta Prabuty. Okrem iného sme mali možnosť vstúpiť do chodieb jedinečného stredovekého požiarneho akvaduktu pod hlavným námestím a pozrieť si úžasnú maketu bývalého Riesenburgu (názov pre Prabuty pred rokom 1945), vytvorenú z naozajstných malých tehličiek. V popoludňajších hodinách sme ako špeciálni hostia IntSAAB 2014 zaparkovali naše autá na dolnom námestí gotického hradu nemeckých rytierov Malbork a vzbudili naozaj veľký záujem nielen účastníkov zrazu, ale aj obyčajných turistov a návštevníkov. Samozrejme ani my sme si nenechali ujsť prehliadku najväčšieho križiackeho hradu, ktorý je naozaj impozantný a je právom zapísaný v zozname pamiatok UNESCO. V nedeľu ráno sme sa opäť vrátili na IntSAAB pozrieť si súťaž elegancie účastníkov zrazu. Dodatočne sa prihlásili aj 4 autá zo Saab GT Classic a získali 2 ceny – v kategórii šport a rally replika Saab 95 "Rally Monte Carlo 1961" patriaca Wojtekovi a Tomášovi Szwejkowskym a v kategórii SAAB V4 vyhrala 96-ka Torbjoerna Karlssona. Po oficiálnom ukončení IntSAAB-u prišiel čestný hosť zrazu, veľmi zhovorčivý a príjemný „lietajúci Fín“ Simo Lampinen pretekárska legenda, ktorý podpisoval kopu prinesených fotografií. My sme v nedeľu večer pokračovali v sprievode Hubertovho trojkového sonettu a Bartekovej prekrásnej repliky „Saab sport 96“ smerom na Mazurské jazerá, kde sme si užili ďalšie dva dni prázdnin v krásnej prírode, s krásnymi autami a vynikajúcim jedlom. A keďže všetko raz skončí, v stredu sa skončila aj naša poľská misia a a my sme vyrazili na cestu domov. 99-ka šlapala ako sa na poriadny SAAB patrí a napriek svojim 31 rokom zvládla celých 1800 km bez zaváhania. Dúfam, že o rok bez zaváhania došlape aj na IntSAAB 2015 na ďaleké nórske fjordy . . . Oficiálne fotky: http://intsaab2014.pl/ Ďalšie moje fotky: https://picasaweb.google.com/101296839193385396964/IntSAAB2014SaabGTclassicMalborkKwidzyn?authkey=Gv1sRgCMmE5eXLubS8_QE   maťo pavelek