nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéPoznáme nového dočasného šéfa pre Severnú Ameriku.

Poznáme nového dočasného šéfa pre Severnú Ameriku.

-

SAAB Cars North America  prikročil k zmene na najvyššom poste kde Michaela Collerana vymenil Matthias Seidl. Dôvodom sú nenaplnené predajné očakávania v USA v uplynulom roku. Plán predaja stanovený na rok 2010 počítal s 10 000 predanými vozidlami. Skutočnosť však bola podstatne smutnejšia. Automobilka ukončila uplynulý rok na čísle 4 837.
SeidlMatthias Seidl  bude vykonávať funkciu šéfa pre Severnú Ameriku simultánne s postom výkonného riaditeľa pre globálny predaj, ktorý dnes zastáva. Treba poznamenať, že toto menovanie je len dočasné a automobilka je v procese hľadania nového kandidáta.
Matthias Seidl má bohaté skúsenosti so severoamerickým trhom. Niekoľko rokov strávil na poste výkonného riaditeľa Volskwagen of America. Predtým pracoval pre Volkswagen a Audi na obchodných postoch. SAAB vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedol, že Matthias Seidl má schopnosť prebudovať značku a posunúť ju o úroveň vyššie.
Tento pôvodom Nemec, vyštudoval Cass Business School, London, a Harvard University’s Business School. V roku 1989 nastúpil do koncernu VW, kde mal na starosti trhy Belgicka, Holandska a Luxemburgu.
Neskôr zastával vysoké výkonné funkcie v koncerne a pred prechodom do USA bol 12 rokov  marketingovým riaditeľom Audi pre Európu a Pacifickú zónu.
Spracoval: J35

SAAB Cars North America  prikročil k zmene na najvyššom poste kde Michaela Collerana vymenil Matthias Seidl. Dôvodom sú nenaplnené predajné očakávania v USA v uplynulom roku. Plán predaja stanovený na rok 2010 počítal s 10 000 predanými vozidlami. Skutočnosť však bola podstatne smutnejšia. Automobilka ukončila uplynulý rok na čísle 4 837. SeidlMatthias Seidl  bude vykonávať funkciu šéfa pre Severnú Ameriku simultánne s postom výkonného riaditeľa pre globálny predaj, ktorý dnes zastáva. Treba poznamenať, že toto menovanie je len dočasné a automobilka je v procese hľadania nového kandidáta. Matthias Seidl má bohaté skúsenosti so severoamerickým trhom. Niekoľko rokov strávil na poste výkonného riaditeľa Volskwagen of America. Predtým pracoval pre Volkswagen a Audi na obchodných postoch. SAAB vo svojom oficiálnom vyhlásení uviedol, že Matthias Seidl má schopnosť prebudovať značku a posunúť ju o úroveň vyššie. Tento pôvodom Nemec, vyštudoval Cass Business School, London, a Harvard University's Business School. V roku 1989 nastúpil do koncernu VW, kde mal na starosti trhy Belgicka, Holandska a Luxemburgu. Neskôr zastával vysoké výkonné funkcie v koncerne a pred prechodom do USA bol 12 rokov  marketingovým riaditeľom Audi pre Európu a Pacifickú zónu. Spracoval: J35