piatok, 21.jún 2024
ÚvodVšeobecnéPredaj Saabu pokryje údajne len časť z dlhu firmy

Predaj Saabu pokryje údajne len časť z dlhu firmy

-

ŠTOKHOLM – Správcovia konkurznej podstaty švédskej automobilky Saab nepredpokladajú, že zisk z predaja firmy pokryje dlh spoločnosti. Ten sa odhaduje na úrovni 12 až 13 miliárd švédskych korún (1,36 miliardy až 1,48 miliardy eur).
Podľa správcov Hansa Bergqvista a Anne-Marie Pouteauxovej by konečné ponuky mali dostať do 10. apríla, pričom záujem o Saab prejavilo viacero firiem. Viac podrobností nezverejnili. Jedinou firmou, o ktorej je známe, že opätovne podala ponuku na prevzatie Saabu, je čínska Zhejiang Youngman.
„Predaj majetku Saabu, to znamená automobilky a divízií Saab Automobile Powertrain a Saab Automobile Tools, pravdepodobne pokryje len časť z celkového dlhu spoločnosti,“ povedal novinárom Hans Bergqvist. Ako dodal, termín predaja zatiaľ poskytnúť nemôžu, keďže po prijatí ponúk ich musia podrobne preštudovať a je možné, že si budú musieť ešte vyžiadať dodatočné informácie. Informovala o tom agentúra DPA.
Prevzato: www.zoznam.sk
ŠTOKHOLM - Správcovia konkurznej podstaty švédskej automobilky Saab nepredpokladajú, že zisk z predaja firmy pokryje dlh spoločnosti. Ten sa odhaduje na úrovni 12 až 13 miliárd švédskych korún (1,36 miliardy až 1,48 miliardy eur).
Podľa správcov Hansa Bergqvista a Anne-Marie Pouteauxovej by konečné ponuky mali dostať do 10. apríla, pričom záujem o Saab prejavilo viacero firiem. Viac podrobností nezverejnili. Jedinou firmou, o ktorej je známe, že opätovne podala ponuku na prevzatie Saabu, je čínska Zhejiang Youngman. "Predaj majetku Saabu, to znamená automobilky a divízií Saab Automobile Powertrain a Saab Automobile Tools, pravdepodobne pokryje len časť z celkového dlhu spoločnosti," povedal novinárom Hans Bergqvist. Ako dodal, termín predaja zatiaľ poskytnúť nemôžu, keďže po prijatí ponúk ich musia podrobne preštudovať a je možné, že si budú musieť ešte vyžiadať dodatočné informácie. Informovala o tom agentúra DPA. Prevzato: www.zoznam.sk