štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéSaab 92010 Sixten. Chceme ho!

Saab 92010 Sixten. Chceme ho!

-

Po záchrane Saabu sa Anglo-Holanďan Eduard Gray začal veľmi angažovať. Saab 92010 Sixen je jeho druhý návrh, akým smerom by sa mohol resuscitovaný švédsky výrobca uberať. Čo na to ošetrujúci lekár Dr. Spyker
Už prvý návrh Saabu Spyker 9+ Tribute dokazoval, že Eduard Gray nie je len chlapík, ktorý sa zabáva 3D vizualizáciami vo voľnom čase. Jeho nové dielo to jednoznačne potvrdzuje a pritvrdzuje! Saab 92010 je úžasný. Ako inšpirácia mu poslúžil legendárny kvapkovitý prototyp Saabu 92 označovaný ako Saab 92001 alebo aj UrSaab (pôvodný Saab). Na konci Druhej svetovej vojny sa Saab obzeral po nových možnostiach, keďže dovtedy vyrábal vojenské lietadlá. Prišiel na nápad vyrábať švédsky automobil, ktorý by na trhu trochu podkúril dovážanej nemeckej konkurencii. Tak vznikol UrSaab.
V roku 1947 UrSaab vylepšil Sixten Sason na typ 92002 a z neho vznikol už sériový Saab 92. Eduard Gray sa snaží vrátiť k tomu najlepšiemu, čo Saab stvoril. Tvary Ursaabu mali vplyv na sériové automobily Saab až do roku 1980, kedy sa prestal vyrábať Saab 96. Vizualizácie Saabu 92010 Sixten nepotrebujú komentár. Už len aby si ich všimli v Saabe a zavolali Eduarda Graya na pracovný pohovor.
Po záchrane Saabu sa Anglo-Holanďan Eduard Gray začal veľmi angažovať. Saab 92010 Sixen je jeho druhý návrh, akým smerom by sa mohol resuscitovaný švédsky výrobca uberať. Čo na to ošetrujúci lekár Dr. Spyker
Už prvý návrh Saabu Spyker 9+ Tribute dokazoval, že Eduard Gray nie je len chlapík, ktorý sa zabáva 3D vizualizáciami vo voľnom čase. Jeho nové dielo to jednoznačne potvrdzuje a pritvrdzuje! Saab 92010 je úžasný. Ako inšpirácia mu poslúžil legendárny kvapkovitý prototyp Saabu 92 označovaný ako Saab 92001 alebo aj UrSaab (pôvodný Saab). Na konci Druhej svetovej vojny sa Saab obzeral po nových možnostiach, keďže dovtedy vyrábal vojenské lietadlá. Prišiel na nápad vyrábať švédsky automobil, ktorý by na trhu trochu podkúril dovážanej nemeckej konkurencii. Tak vznikol UrSaab. V roku 1947 UrSaab vylepšil Sixten Sason na typ 92002 a z neho vznikol už sériový Saab 92. Eduard Gray sa snaží vrátiť k tomu najlepšiemu, čo Saab stvoril. Tvary Ursaabu mali vplyv na sériové automobily Saab až do roku 1980, kedy sa prestal vyrábať Saab 96. Vizualizácie Saabu 92010 Sixten nepotrebujú komentár. Už len aby si ich všimli v Saabe a zavolali Eduarda Graya na pracovný pohovor.