štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéSAAB CABRIO WIEN

SAAB CABRIO WIEN

-

Každému stretnutiu fanúšikov našej obľúbenej značky predchádza zaužívaný rituál skladajúci sa z povinných cvikov (vedro, voda, šampón, špongia a prípadne wapka) a voľnej jazdy (jelenica a oživovač plastov). Odmenou je potom technické ohodnotenie a umelecký dojem zhodnotený odbornou porotou kolegov SAABistov ale aj širokého okolia. Predpokladám, že tento rituál sme si všetci pred stretnutím na SAAB CONVERTIBLE WIEN 2015 zopakovali, nejeden možno asi aj viackrát.
Predpoveď počasia nám priala. Na nedeľu slnečno a teplo. Sobotňajšia realita brala všetok slnečný optimizmus do stratena. Dážď a teplo, ideálne počasie, avšak pre poľnohospodárov. Vidina pocitu vánku vo vlasoch sa zmenila na predstavu handrovej strechy namiesto pekne uloženej v kufri, na textil nad hlavou. Nepekná predstava.
Nedeľné ráno je prekrásne. Opakovaním získava človek zručnosti a fortieľ. Povinné cviky a voľná jazda.
Stretávame sa na stojánke OMV v Bratislave, dopĺňame kerozín. Trpezlivo odolávame davom obdivovateliek a obdivovateľov našich štvorkolesových skvostov.
V roji 7 stíhačiek odlietame na spoločné cvičenie s rakúskymi SAABistickými priateľmi, pričom tylové krytie nám zo severu robí Ivan ako ôsmy člen našej letky.
Na konšpiračnom mieste (parkovisko BAUMAXu vo Viedni) sa stretávame s letkou rakúskych kabríkov. Sme kompletní – 7 kabrioletov a 7 celoplecháčov od 96-ky, 99-ky, 900-ky až po posledný model 9-3 AERO vyrážame za krásami mesta valčíkov. Taktickým plánom je odhaľovanie zabudnutej kultúrnej pamiatky (kláštor Klosterneuburg) s degustáciou miestnych špecialít, ako sú víneršnicl a kalpspajšl. Výškový orientačný bod (Kahlenberg) so zvučným nadšením našich konských síl schovaných pod kapotami úspešne zdolávame výškový rozdiel 400m. Letku dopĺňa ďalšie viedenské kabrio a krásna smotanová 96-ka V4. Po dobrej kávičke a apflštrúdli sa kocháme prekrásnou panorámou Viedne a jej širokého okolia. Spoločné cvičenie ukončujeme na letisku v Grinzingu, kde sa smutne pozeráme, ako naši rakúski priatelia s chuťou degustujú určite veľmi dobré vínka. My máme však oči len pre – Almdudler.
Po peknom dni strávenom s dobrými priateľmi a krásnymi autami na krásnych miestach bola cesta domov veľmi príjemná a pohodová.
Kvalitne pripravený taktický plán. Prelety rýchle, bezpečné a bez narušiteľov i keď letové koridory boli napriek nedeli preplnené.
Vďaka Rolandovi a Sabine Jersen sme strávili v príjemnej atmosfére prekrásny poznávací deň.
Maťo a Emil
 
 
https://picasaweb.google.com/101296839193385396964/SaabCabrioTreffenWien2015?authkey=Gv1sRgCJLfzZbs0rSD6wE

12 KOMENTÁRE

  1. Super akcia, hostitelia Roland a Saabine 🙂 sa o nas pekne postarali, velmi dobra navigacia a organizacia na slovenskej strane vdaka Emilovi. Vrchol akcie vsak necakane prisiel uz na jej zaciatku na pumpe OMV pri Auparku, kde nas prisiel vsetkych pozdravit so svojim cabriom MUDr. Michal Salapa. Porozpraval par veselych prihod a elegantne oblecenemu romskemu hudobnikovi obdivujucemu Simiho 96 dal peknu prednasku o vplyve zmien klimatickych podmienok na rozvoj polnohospodarskej vyroby („tu klimu by tam asi domontovat slo, ale bolo by to take sedlacke“)…

    • Presne tak, nevedel pochopiť, ako inak by tým autom mohol jazdiť v lete.
      Súhlasím s osamelým básnikom, výborná organizácia a starostlivosť o hostí zo Slovenska zo strany Roliho a Saabine a vynikajúca starostlivosť a organizácia o slovenskú časť výpravy zo strany Emila. Ďalšia vydarená (medzinárodná) akcia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Každému stretnutiu fanúšikov našej obľúbenej značky predchádza zaužívaný rituál skladajúci sa z povinných cvikov (vedro, voda, šampón, špongia a prípadne wapka) a voľnej jazdy (jelenica a oživovač plastov). Odmenou je potom technické ohodnotenie a umelecký dojem zhodnotený odbornou porotou kolegov SAABistov ale aj širokého okolia. Predpokladám, že tento rituál sme si všetci pred stretnutím na SAAB CONVERTIBLE WIEN 2015 zopakovali, nejeden možno asi aj viackrát. Predpoveď počasia nám priala. Na nedeľu slnečno a teplo. Sobotňajšia realita brala všetok slnečný optimizmus do stratena. Dážď a teplo, ideálne počasie, avšak pre poľnohospodárov. Vidina pocitu vánku vo vlasoch sa zmenila na predstavu handrovej strechy namiesto pekne uloženej v kufri, na textil nad hlavou. Nepekná predstava. Nedeľné ráno je prekrásne. Opakovaním získava človek zručnosti a fortieľ. Povinné cviky a voľná jazda. Stretávame sa na stojánke OMV v Bratislave, dopĺňame kerozín. Trpezlivo odolávame davom obdivovateliek a obdivovateľov našich štvorkolesových skvostov. V roji 7 stíhačiek odlietame na spoločné cvičenie s rakúskymi SAABistickými priateľmi, pričom tylové krytie nám zo severu robí Ivan ako ôsmy člen našej letky. Na konšpiračnom mieste (parkovisko BAUMAXu vo Viedni) sa stretávame s letkou rakúskych kabríkov. Sme kompletní – 7 kabrioletov a 7 celoplecháčov od 96-ky, 99-ky, 900-ky až po posledný model 9-3 AERO vyrážame za krásami mesta valčíkov. Taktickým plánom je odhaľovanie zabudnutej kultúrnej pamiatky (kláštor Klosterneuburg) s degustáciou miestnych špecialít, ako sú víneršnicl a kalpspajšl. Výškový orientačný bod (Kahlenberg) so zvučným nadšením našich konských síl schovaných pod kapotami úspešne zdolávame výškový rozdiel 400m. Letku dopĺňa ďalšie viedenské kabrio a krásna smotanová 96-ka V4. Po dobrej kávičke a apflštrúdli sa kocháme prekrásnou panorámou Viedne a jej širokého okolia. Spoločné cvičenie ukončujeme na letisku v Grinzingu, kde sa smutne pozeráme, ako naši rakúski priatelia s chuťou degustujú určite veľmi dobré vínka. My máme však oči len pre - Almdudler. Po peknom dni strávenom s dobrými priateľmi a krásnymi autami na krásnych miestach bola cesta domov veľmi príjemná a pohodová. Kvalitne pripravený taktický plán. Prelety rýchle, bezpečné a bez narušiteľov i keď letové koridory boli napriek nedeli preplnené. Vďaka Rolandovi a Sabine Jersen sme strávili v príjemnej atmosfére prekrásny poznávací deň. Maťo a Emil     https://picasaweb.google.com/101296839193385396964/SaabCabrioTreffenWien2015?authkey=Gv1sRgCJLfzZbs0rSD6wE