nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéSAAB CLUB SLOVAKIA pomáha - kolesá pre Viki

SAAB CLUB SLOVAKIA pomáha – kolesá pre Viki

-

Milí priatelia,
Saaby nám, ich fanúšikom, poskytujú relax a radosť zo života. Žiaľ, životný príbeh niektorých ľudí nie je jednoduchý a na radosti zo života nemajú vždy rovnaké možnosti ako ostatní. Preto sme sa rozhodli časť našej radosti použiť na to, aby sme pomohli niekomu, kto je nie vlastnou vinou v neľahkej životnej situácii.
Saabistov dobre poznáme a preto vieme, že je medzi nami veľa takých, ktorí pomôcť chcú. Aj to nás motivovalo, aby sme Vás po prvý raz v histórii nášho klubu oslovili touto formou so žiadosťou o podporu dobrej veci.
Danielu Sivákovú sme oslovili v spolupráci s portálom Ďakujeme.sk, ktorý je projektom občianskeho združenia WellGiving, o. z., od roku 2007 aktívne pomáhajúceho ľudom na pomoc odkázaným.
Danielina dcéra Viktória má 13 rokov a žije vo Veľkých Kapušanoch. Narodila sa predčasne v 37. týždni tehotenstva. Hneď po narodení jej diagnostikovali centrálny infantilný hypotonický syndróm a centrálnu koordinačnú poruchu, spôsobujúcu zaostávanie jej psychomotorického vývinu s výraznou – 90-percentnou funkčnou mierou poruchy. Viki má výrazne obmedzenú schopnosť pohybu a je odkázaná na celodennú starostlivosť a pomoc, ktorú zabezpečuje najmä jej mama. Viki samostatne nesedí ani nechodí. Jej zdravotný stav opakovane komplikujú žalúdočné a črevné problémy, ako aj časté zápaly horných a dolných dýchacích ciest.
Daniele a Viktórii by denno-denný život veľmi uľahčil špeciálny kočík, pomocou ktorého by Daniela mohla svoju dcéru prevážať nielen do školy, ale používať ho aj počas bežného dňa. Invalidný vozík, ktorý sú nútené používať v súčasnosti, je veľmi neskladný, ťažký a nepraktický. Žiaľ, kočík je pre rodinu Sivákovcov finančne veľmi náročný. Jeho cena sa pohybuje od 1 560 Eur v základnej výbave až po 3 126 Eur s potrebnými doplnkami. Podrobnosti o samotnom kočíku nájdete na
http://www.eraj.sk/kategoria/kociky/kocik-ombrelo/
Naším zámerom je vyzbierať finančné prostriedky na kúpu vyššie uvedeného, konkrétneho špeciálneho kočíka, ktorý by sme následne, v mene Vás všetkých a Vášho klubu, odovzdali rodine Sivákovcov. V prípade, ak sa rozhodnete pomôcť a spolupodieľať sa na zakúpení špeciálneho kočíka pre Viktóriu, môžete tak urobiť prostredníctvom na to špeciálne vytvoreného konta na portáli dakujeme.sk:
http://dakujeme.sme.sk/vyzva/1906/kolesa-pre-viki
Vopred ďakujeme za akýkoľvek príspevok, ako aj za preposlanie tejto prosby Vašim priateľom a známym.
SAAB CLUB SLOVAKIA

1906_20161003095404_viki_s

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Milí priatelia, Saaby nám, ich fanúšikom, poskytujú relax a radosť zo života. Žiaľ, životný príbeh niektorých ľudí nie je jednoduchý a na radosti zo života nemajú vždy rovnaké možnosti ako ostatní. Preto sme sa rozhodli časť našej radosti použiť na to, aby sme pomohli niekomu, kto je nie vlastnou vinou v neľahkej životnej situácii. Saabistov dobre poznáme a preto vieme, že je medzi nami veľa takých, ktorí pomôcť chcú. Aj to nás motivovalo, aby sme Vás po prvý raz v histórii nášho klubu oslovili touto formou so žiadosťou o podporu dobrej veci. Danielu Sivákovú sme oslovili v spolupráci s portálom Ďakujeme.sk, ktorý je projektom občianskeho združenia WellGiving, o. z., od roku 2007 aktívne pomáhajúceho ľudom na pomoc odkázaným. Danielina dcéra Viktória má 13 rokov a žije vo Veľkých Kapušanoch. Narodila sa predčasne v 37. týždni tehotenstva. Hneď po narodení jej diagnostikovali centrálny infantilný hypotonický syndróm a centrálnu koordinačnú poruchu, spôsobujúcu zaostávanie jej psychomotorického vývinu s výraznou – 90-percentnou funkčnou mierou poruchy. Viki má výrazne obmedzenú schopnosť pohybu a je odkázaná na celodennú starostlivosť a pomoc, ktorú zabezpečuje najmä jej mama. Viki samostatne nesedí ani nechodí. Jej zdravotný stav opakovane komplikujú žalúdočné a črevné problémy, ako aj časté zápaly horných a dolných dýchacích ciest. Daniele a Viktórii by denno-denný život veľmi uľahčil špeciálny kočík, pomocou ktorého by Daniela mohla svoju dcéru prevážať nielen do školy, ale používať ho aj počas bežného dňa. Invalidný vozík, ktorý sú nútené používať v súčasnosti, je veľmi neskladný, ťažký a nepraktický. Žiaľ, kočík je pre rodinu Sivákovcov finančne veľmi náročný. Jeho cena sa pohybuje od 1 560 Eur v základnej výbave až po 3 126 Eur s potrebnými doplnkami. Podrobnosti o samotnom kočíku nájdete na http://www.eraj.sk/kategoria/kociky/kocik-ombrelo/ Naším zámerom je vyzbierať finančné prostriedky na kúpu vyššie uvedeného, konkrétneho špeciálneho kočíka, ktorý by sme následne, v mene Vás všetkých a Vášho klubu, odovzdali rodine Sivákovcov. V prípade, ak sa rozhodnete pomôcť a spolupodieľať sa na zakúpení špeciálneho kočíka pre Viktóriu, môžete tak urobiť prostredníctvom na to špeciálne vytvoreného konta na portáli dakujeme.sk: http://dakujeme.sme.sk/vyzva/1906/kolesa-pre-viki Vopred ďakujeme za akýkoľvek príspevok, ako aj za preposlanie tejto prosby Vašim priateľom a známym. SAAB CLUB SLOVAKIA

1906_20161003095404_viki_s