štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéSmutná reinkarnácia

Smutná reinkarnácia

-

Senova D s DNA 9-5
Iste si pamätáte na rok 2009, kedy sa v Trollhättane predávalo všetko, čo by mohlo priniesť tak prepotrebný záchranný kapitál. A tak skončila platforma s ďalšími technickými riešeniami starej dobrej deväťpäťky v rukách čínskeho štátneho konglomerátu Beijing Automotive Industry Corporation /BAIC/. Firma je známa licenčnou výrobou áut Daimler a Hyundai.
V týchto dňoch putuje model vyrobený na architektúre SAAB 9-5 k prvým zákazníkom v Číne a Hongkongu. Nesie označenie Senova D. To, že tento akt je pre automobilku veľmi dôležitý podčiarkuje aj plán kótovať akcie automobilky na Hongkonskej burze.
Senova D sa zaraďuje do vyššej strednej triedy podobne ako darca jeho orgánov. Vzhľad auta je typicky čínsky a teda môžeme smelo súťažiť, kto nájde viac dizajnových prvkov „požičaných“ z iných automobiliek. Preto nestojí za prílišné rozpisovanie. To by sa však malo čoskoro zmeniť, keďže BAIC angažoval Leonarda Fiorvanatiho na post šéfdizajnéra. Zaujímavejšie sú však pohonné agregáty, ktoré nejednému z nás vtisnú do oka nostalgickú slzu. Základom je 1.8-čka (174k). Nasleduje 2.0 T (201k) a 2.3T (247k). Pripravovaná je aj „performance“ verzia s označením 2.3L Turbo a dokonca aj elektrický variant.
Keďže čínska vláda realizuje veľkorysý subvenčný program na podporu doma vyvinutých automobilov, môžeme sa „tešiť“ aj na menšieho bračeka senovy na architektúre 9-3, ktorú BAIC takisto vlastní.
Pre tých, ktorí by neodolali šarmu tejto krásky pridávame ešte dôležitú informáciu. Model Senova D s 2.0T roluje na trh s cenovkou 17.500,-EUR. Samozrejme s podmienkou, že ju budete preháňať po čínskych cestách.
Autor: J35
Zdroj: Autor čerpal z informácii uverejnených agentúrou Bloomberg.
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
Senova D s DNA 9-5
Iste si pamätáte na rok 2009, kedy sa v Trollhättane predávalo všetko, čo by mohlo priniesť tak prepotrebný záchranný kapitál. A tak skončila platforma s ďalšími technickými riešeniami starej dobrej deväťpäťky v rukách čínskeho štátneho konglomerátu Beijing Automotive Industry Corporation /BAIC/. Firma je známa licenčnou výrobou áut Daimler a Hyundai. V týchto dňoch putuje model vyrobený na architektúre SAAB 9-5 k prvým zákazníkom v Číne a Hongkongu. Nesie označenie Senova D. To, že tento akt je pre automobilku veľmi dôležitý podčiarkuje aj plán kótovať akcie automobilky na Hongkonskej burze. Senova D sa zaraďuje do vyššej strednej triedy podobne ako darca jeho orgánov. Vzhľad auta je typicky čínsky a teda môžeme smelo súťažiť, kto nájde viac dizajnových prvkov „požičaných“ z iných automobiliek. Preto nestojí za prílišné rozpisovanie. To by sa však malo čoskoro zmeniť, keďže BAIC angažoval Leonarda Fiorvanatiho na post šéfdizajnéra. Zaujímavejšie sú však pohonné agregáty, ktoré nejednému z nás vtisnú do oka nostalgickú slzu. Základom je 1.8-čka (174k). Nasleduje 2.0 T (201k) a 2.3T (247k). Pripravovaná je aj „performance“ verzia s označením 2.3L Turbo a dokonca aj elektrický variant. Keďže čínska vláda realizuje veľkorysý subvenčný program na podporu doma vyvinutých automobilov, môžeme sa „tešiť“ aj na menšieho bračeka senovy na architektúre 9-3, ktorú BAIC takisto vlastní. Pre tých, ktorí by neodolali šarmu tejto krásky pridávame ešte dôležitú informáciu. Model Senova D s 2.0T roluje na trh s cenovkou 17.500,-EUR. Samozrejme s podmienkou, že ju budete preháňať po čínskych cestách. Autor: J35 Zdroj: Autor čerpal z informácii uverejnených agentúrou Bloomberg.