piatok, 21.jún 2024
ÚvodVšeobecnéVývoj finančnej situácie – 22.týždeň

Vývoj finančnej situácie – 22.týždeň

-

Úspešná návšteva vrcholových predstaviteľov spoločnosti Pang Da priniesla ďalší „cash“ do vyprahnutých pokladníc SAABu.
V oficiálnom vyhlásení firmy Spyker sa uvádza, že po návšteve Trollhättanu predložil čínsky partner v poradí už druhú objednávku na dodanie áut pre čínsky trh. Tento krát ide o 630 ks v celkovej hodnote 15 mil. EUR. Zatiaľ čo platba bude zrealizovaná v najbližších dňoch, dodacia lehota tohto kontingentu je 3. štvrťrok 2011.
Pán Pang Qinghua očarený výrobným zázemím potvrdil nemennosť svojho zámeru vstúpiť do firmy Spyker. Investíciou 65 mil. EUR si jeho firma cenená na 1 mld. USD zabezpečí 24% podiel. Verí, že spoločnými silami sa podarí presadiť potenciál trollhättanskej značky na jeho domovskom trhu. Victor Muller nemeškal s vyhlásením, že ide len o prvú etapu spoločných plánov, ktoré by mali v budúcnosti viesť k samotnej výrobe áut v „ríši stredu“. Okrem množstva povolení  bude však potrebný i tretí hráč do partie.
V dôsledku finančných problémov, ktoré SAAB v súčasnosti prekonáva odstúpi k 1.7.2011 CFO (Chief Financial Officer) Hans Go. Dočasne bude túto funkciu zastávať Rob Schuyt, ktorý bude financiám šéfovať i v materskej spoločnosti. Nový CFO bude uvedený do funkcie v priebehu roka.
Autor: J35
Úspešná návšteva vrcholových predstaviteľov spoločnosti Pang Da priniesla ďalší „cash“ do vyprahnutých pokladníc SAABu.
V oficiálnom vyhlásení firmy Spyker sa uvádza, že po návšteve Trollhättanu predložil čínsky partner v poradí už druhú objednávku na dodanie áut pre čínsky trh. Tento krát ide o 630 ks v celkovej hodnote 15 mil. EUR. Zatiaľ čo platba bude zrealizovaná v najbližších dňoch, dodacia lehota tohto kontingentu je 3. štvrťrok 2011. Pán Pang Qinghua očarený výrobným zázemím potvrdil nemennosť svojho zámeru vstúpiť do firmy Spyker. Investíciou 65 mil. EUR si jeho firma cenená na 1 mld. USD zabezpečí 24% podiel. Verí, že spoločnými silami sa podarí presadiť potenciál trollhättanskej značky na jeho domovskom trhu. Victor Muller nemeškal s vyhlásením, že ide len o prvú etapu spoločných plánov, ktoré by mali v budúcnosti viesť k samotnej výrobe áut v „ríši stredu“. Okrem množstva povolení  bude však potrebný i tretí hráč do partie. V dôsledku finančných problémov, ktoré SAAB v súčasnosti prekonáva odstúpi k 1.7.2011 CFO (Chief Financial Officer) Hans Go. Dočasne bude túto funkciu zastávať Rob Schuyt, ktorý bude financiám šéfovať i v materskej spoločnosti. Nový CFO bude uvedený do funkcie v priebehu roka. Autor: J35