nedeľa, 16.jún 2024
ÚvodVšeobecnéĎalší kúsok finančného puzzle.

Ďalší kúsok finančného puzzle.

-

Včera Swedish Automobile podpísal úverovú zmluvu s Gemini Investment Fund, ktorá zabezpečí ďalšiu tak potrebnú finančnú injekciu pre SAAB Automobile AB.
Ide už o druhý úver poskytnutý týmto investičným fondom. Tento krát má formu prevoditeľného preklenovacieho úveru  vo výške 25 mil.EUR na polroka. Úroková miera bola stanovená na 10% p.a. s konverzným kurzom 1,38 EUR za akciu. Minulý mesiac poskytol Gemini Investment Fund automobilke 30 mil.EUR.
Zvýšená aktivita V.Mullera a spol. tak priniesla tento týždeň už druhú záchrannú vestu pre SAAB. Začiatkom týždňa bola podpísaná dohoda o odpredaji a následnom leasingu 50,1% akcií majetku automobilky. Do pokladnice sa tak má dostať ďalších 28 mil.EUR. Dlho sa tam však neohrejú, keďže obratom poputujú na platy zamestnancom a bezodné účty dodávateľských spoločností. O tom, že nejde len o „drahé kupovanie času“ svedčí aj očakávané pristátie 13 mil.EUR na účet výrobcu. Peniaze poputujú po trase Čína – Švédsko. Za túto sympatickú kreditnú položku bude musieť SAAB dodať 582 áut bližšie nešpecifikovanému odberateľovi.
Poučení z minulosti ostávajú predstavitelia Swedish Automobile vo svojich vyhláseniach obozretnejší. Opätovné spustenie výroby odhadujú do 2 týždňov od dosiahnutia dohody so  škandinávskymi dodávateľmi dielov združenými v asociácii FKG. Pozitívne  pre nás vyznieva konštatovanie predsedu tohto združenia Svenake Berglieho, ktorý povedal, že prípadný bankrot automobilky by pre dodávateľov predstavoval tú najhoršiu alternatívu.
Zdroj: J35
Včera Swedish Automobile podpísal úverovú zmluvu s Gemini Investment Fund, ktorá zabezpečí ďalšiu tak potrebnú finančnú injekciu pre SAAB Automobile AB.
Ide už o druhý úver poskytnutý týmto investičným fondom. Tento krát má formu prevoditeľného preklenovacieho úveru  vo výške 25 mil.EUR na polroka. Úroková miera bola stanovená na 10% p.a. s konverzným kurzom 1,38 EUR za akciu. Minulý mesiac poskytol Gemini Investment Fund automobilke 30 mil.EUR. Zvýšená aktivita V.Mullera a spol. tak priniesla tento týždeň už druhú záchrannú vestu pre SAAB. Začiatkom týždňa bola podpísaná dohoda o odpredaji a následnom leasingu 50,1% akcií majetku automobilky. Do pokladnice sa tak má dostať ďalších 28 mil.EUR. Dlho sa tam však neohrejú, keďže obratom poputujú na platy zamestnancom a bezodné účty dodávateľských spoločností. O tom, že nejde len o „drahé kupovanie času“ svedčí aj očakávané pristátie 13 mil.EUR na účet výrobcu. Peniaze poputujú po trase Čína – Švédsko. Za túto sympatickú kreditnú položku bude musieť SAAB dodať 582 áut bližšie nešpecifikovanému odberateľovi. Poučení z minulosti ostávajú predstavitelia Swedish Automobile vo svojich vyhláseniach obozretnejší. Opätovné spustenie výroby odhadujú do 2 týždňov od dosiahnutia dohody so  škandinávskymi dodávateľmi dielov združenými v asociácii FKG. Pozitívne  pre nás vyznieva konštatovanie predsedu tohto združenia Svenake Berglieho, ktorý povedal, že prípadný bankrot automobilky by pre dodávateľov predstavoval tú najhoršiu alternatívu. Zdroj: J35