nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéNezabudnuteľný víkend

Nezabudnuteľný víkend

-

Zastávam názor, že to najcennejšie, čo mi nikto nevezme, sú príjemné spomienky. O to viac som sa tešil na SAAB „highlight“ sezóny, ktorým je, samozrejme, hlavný zraz členov klubu. Ten výročný v Beladiciach, na ktorom sme oslávili 20 rokov nášho klubu, nastavil latku veľmi vysoko. Konzultačne /tak ako mi moja funkcia dovoľuje :-)/ som sa okrajovo podieľal na príprave a priznám sa, že sa mi v hlave vytvorila zmes očakávania i obáv. Ako sa však ukázalo, ten druhý pocit bol úplne zbytočný.
Vedenie klubu zvolilo prvýkrát trojdňový formát akcie, čo sa ukázalo ako optimálne riešenie. Počasie sa rozhodlo, že nám trochu skomplikuje výber výstroja. Bude to textil alebo plech? Tvrdé jadro nezaváhalo, o čom svedčí počet zúčastnených kabrioletov. Našťastie išlo iba o malý vrtoch, ktorý v žiadnom prípade nenarušil priebeh akcie.
Prvé absolutórium si zaslúži miesto podujatia. Vinárstvo Rúbaň sa nachádza na samom okraji rovnomennej obce. Areál tvorí krásny lesopark veľmi citlivo dotvorený modernou a klasickou architektúrou. Napriek jeho úctyhodným rozmerom boli autá i ich posádky vždy pohromade, čo je základný predpoklad dobrej akcie. Z môjho pohľadu nádherné prostredie predčil program podujatia. Ten organizátori pripravili do posledného detailu. Bol zaujímavý, originálny a perfektne vyvážený. Príjemným prekvapením bol fakt, že všetky body programu boli pre nás nové a o to zaujímavejšie.
Nosnou aktivitou bola SCS Rely. Každá posádka dostala podrobný itinerár, ktorý ju doviedol po cestách rôznych kategórii k jednotlivým stanovištiam. Tam posádky plnili súťažné úlohy, ako napríklad presné zastavenie pred prekážkou, hod klinovým remeňom, montáž a demontáž zapaľovacích sviečok, práca paličkami, saabie pexeso, odhad hmotnosti jednotlivých dielcov… Počas celej rely museli posádky nájsť jednotlivé objekty zobrazené v itinerári. Na obed sme sa štýlovo odviezli veteránom Zetor 25 z roku 1949 riadeným exministrom pánom Becíkom. Po obede pokračovala rely strekovskou vinárskou oblasťou späť do Chateau Rúbaň. Večerný program pozostával z vyhodnotenia súťaží a prehliadky Vinárstva Rúbaň. Sobotu sme ukončili degustáciou lahodných mokov s odborným výkladom.
V nedeľu po raňajkách sme sa vybrali spanilou jazdou do maďarského Ostrihomu na prehliadku 3. najväčšej baziliky Európy. Vďaka slovenskej sprievodkyni sme si doplnili vedomosti o tejto najvýznamnejšej maďarskej sakrálnej stavbe. Nasledoval obed z čerstvých rýb a ukončenie tohto skvelého klubového rendezvous.
Z môjho pohľadu išlo o jednu z top akcií, na ktorej som sa zúčastnil, a preto by som rád poďakoval Šimonovi, Zuzke, Ivanovi, Braňovi, Marekovi, Gustovi H. a ďalším, ktorí pomohli toto podujatie pripraviť.
Foto:
http://sealink.rajce.idnes.cz/Chateau_Ruban_2017/
 

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Zastávam názor, že to najcennejšie, čo mi nikto nevezme, sú príjemné spomienky. O to viac som sa tešil na SAAB "highlight" sezóny, ktorým je, samozrejme, hlavný zraz členov klubu. Ten výročný v Beladiciach, na ktorom sme oslávili 20 rokov nášho klubu, nastavil latku veľmi vysoko. Konzultačne /tak ako mi moja funkcia dovoľuje :-)/ som sa okrajovo podieľal na príprave a priznám sa, že sa mi v hlave vytvorila zmes očakávania i obáv. Ako sa však ukázalo, ten druhý pocit bol úplne zbytočný. Vedenie klubu zvolilo prvýkrát trojdňový formát akcie, čo sa ukázalo ako optimálne riešenie. Počasie sa rozhodlo, že nám trochu skomplikuje výber výstroja. Bude to textil alebo plech? Tvrdé jadro nezaváhalo, o čom svedčí počet zúčastnených kabrioletov. Našťastie išlo iba o malý vrtoch, ktorý v žiadnom prípade nenarušil priebeh akcie. Prvé absolutórium si zaslúži miesto podujatia. Vinárstvo Rúbaň sa nachádza na samom okraji rovnomennej obce. Areál tvorí krásny lesopark veľmi citlivo dotvorený modernou a klasickou architektúrou. Napriek jeho úctyhodným rozmerom boli autá i ich posádky vždy pohromade, čo je základný predpoklad dobrej akcie. Z môjho pohľadu nádherné prostredie predčil program podujatia. Ten organizátori pripravili do posledného detailu. Bol zaujímavý, originálny a perfektne vyvážený. Príjemným prekvapením bol fakt, že všetky body programu boli pre nás nové a o to zaujímavejšie. Nosnou aktivitou bola SCS Rely. Každá posádka dostala podrobný itinerár, ktorý ju doviedol po cestách rôznych kategórii k jednotlivým stanovištiam. Tam posádky plnili súťažné úlohy, ako napríklad presné zastavenie pred prekážkou, hod klinovým remeňom, montáž a demontáž zapaľovacích sviečok, práca paličkami, saabie pexeso, odhad hmotnosti jednotlivých dielcov... Počas celej rely museli posádky nájsť jednotlivé objekty zobrazené v itinerári. Na obed sme sa štýlovo odviezli veteránom Zetor 25 z roku 1949 riadeným exministrom pánom Becíkom. Po obede pokračovala rely strekovskou vinárskou oblasťou späť do Chateau Rúbaň. Večerný program pozostával z vyhodnotenia súťaží a prehliadky Vinárstva Rúbaň. Sobotu sme ukončili degustáciou lahodných mokov s odborným výkladom. V nedeľu po raňajkách sme sa vybrali spanilou jazdou do maďarského Ostrihomu na prehliadku 3. najväčšej baziliky Európy. Vďaka slovenskej sprievodkyni sme si doplnili vedomosti o tejto najvýznamnejšej maďarskej sakrálnej stavbe. Nasledoval obed z čerstvých rýb a ukončenie tohto skvelého klubového rendezvous. Z môjho pohľadu išlo o jednu z top akcií, na ktorej som sa zúčastnil, a preto by som rád poďakoval Šimonovi, Zuzke, Ivanovi, Braňovi, Marekovi, Gustovi H. a ďalším, ktorí pomohli toto podujatie pripraviť. Foto: http://sealink.rajce.idnes.cz/Chateau_Ruban_2017/