štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéSAAB Meeting Irschenberg

SAAB Meeting Irschenberg

-

Malebné Bavorsko bolo generálkou vystúpenia sekcie „SAABrio“ v rámci SAAB CLUB SLOVAKIA, ktorá sa v počiatkoch nazývala sekciou „handrárov“.
Stretnutiu v Irschenbergu, ktoré sa uskutočnilo 10. 6. 2017, prechádzal zahrievací výlet do JANSEN AG v Oberriete (CH). Vzhľadom na to, že Arlbergtunel sa rekonštruuje, pripomenuli sme nášmu turbu, načo sa nachádza v motorovej časti a preleteli sme plynulo serpentínami a priesmykom.
Príjemné chvíle strávené s priateľmi sme ukončili cestou do Rosenheimu s vidinou príjemne vychladeného bavorského „Weissbier-u“. Toto občerstvenie nám spravilo dobre na duši i na tele.
Za ranného sobotného slnečného počasia sme v očakávaní odchádzali na „Tomiho 1 SAAB Meeting – Irschenberg 2017“. Stretnutie na parkovisku reštaurácie Kramerwirt bolo veľmi príjemné. Stretli sme veľa známych SAABistov z predošlých meetingov. Zaujal nás SAAB 93 r. v. 1956. Prekrásne 900-ky kabriá, 9-7X, 9-3 Monte Carlo, 9000, 9-5, samozrejme, aj naše čierne 9-3, skrátka z každého rožka troška.
Po zvítaní sa a povinných cvikoch v obdivovaní pristavených skvostov sme sa pobrali prekrásnou bavorskou krajinou do hôr na Speckalm.
Uzučká cesta cez horské lúky s pasúcimi sa Milkami vnášala do nás zvedavosť.  Kam to až táto cesta vedie? Stúpanie tak na 1 rýchlostný stupeň, dvojka zriedkavo, auto oproti – veľký problém. Čo to tam uvidíme? Bude tam vôbec niekto? Obrovské prekvapenie – parkoviská plné, nemali sme sa okoliu kde vystaviť na obdiv. Nakoniec všetko dobre dopadlo, aj keď sme boli roztrúsení po širokom okolí. Prekrásna panoráma krajiny, bavorské kroje, obsluha poznajúca Gajare, a bavorská svadba k tomu všetkému.
Čo-to sme hodili pod zub. Výber perfektný, všetky jedlá na špeku, alebo so špekom. Polievka „mit Speckknödel“.
Cestu do Rosenheimu sme si predĺžili cez Kufstein, obchádzkou po miestnych komunikáciách.
Krásne dni v spoločnosti perfektných ľudí sme zakončili v nedeľu spanilou jazdou 2 SAABriov, tešiac sa na ďalšie spoločné akcie.
Fotky z tohto vydareného zrazu nájdete tu: http://ovejr.rajce.idnes.cz/SAAB_Irschenberg_2017/.
Kasper a Ove

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Malebné Bavorsko bolo generálkou vystúpenia sekcie „SAABrio“ v rámci SAAB CLUB SLOVAKIA, ktorá sa v počiatkoch nazývala sekciou „handrárov“. Stretnutiu v Irschenbergu, ktoré sa uskutočnilo 10. 6. 2017, prechádzal zahrievací výlet do JANSEN AG v Oberriete (CH). Vzhľadom na to, že Arlbergtunel sa rekonštruuje, pripomenuli sme nášmu turbu, načo sa nachádza v motorovej časti a preleteli sme plynulo serpentínami a priesmykom. Príjemné chvíle strávené s priateľmi sme ukončili cestou do Rosenheimu s vidinou príjemne vychladeného bavorského „Weissbier-u“. Toto občerstvenie nám spravilo dobre na duši i na tele. Za ranného sobotného slnečného počasia sme v očakávaní odchádzali na „Tomiho 1 SAAB Meeting – Irschenberg 2017“. Stretnutie na parkovisku reštaurácie Kramerwirt bolo veľmi príjemné. Stretli sme veľa známych SAABistov z predošlých meetingov. Zaujal nás SAAB 93 r. v. 1956. Prekrásne 900-ky kabriá, 9-7X, 9-3 Monte Carlo, 9000, 9-5, samozrejme, aj naše čierne 9-3, skrátka z každého rožka troška. Po zvítaní sa a povinných cvikoch v obdivovaní pristavených skvostov sme sa pobrali prekrásnou bavorskou krajinou do hôr na Speckalm. Uzučká cesta cez horské lúky s pasúcimi sa Milkami vnášala do nás zvedavosť.  Kam to až táto cesta vedie? Stúpanie tak na 1 rýchlostný stupeň, dvojka zriedkavo, auto oproti – veľký problém. Čo to tam uvidíme? Bude tam vôbec niekto? Obrovské prekvapenie – parkoviská plné, nemali sme sa okoliu kde vystaviť na obdiv. Nakoniec všetko dobre dopadlo, aj keď sme boli roztrúsení po širokom okolí. Prekrásna panoráma krajiny, bavorské kroje, obsluha poznajúca Gajare, a bavorská svadba k tomu všetkému. Čo-to sme hodili pod zub. Výber perfektný, všetky jedlá na špeku, alebo so špekom. Polievka „mit Speckknödel“. Cestu do Rosenheimu sme si predĺžili cez Kufstein, obchádzkou po miestnych komunikáciách. Krásne dni v spoločnosti perfektných ľudí sme zakončili v nedeľu spanilou jazdou 2 SAABriov, tešiac sa na ďalšie spoločné akcie. Fotky z tohto vydareného zrazu nájdete tu: http://ovejr.rajce.idnes.cz/SAAB_Irschenberg_2017/. Kasper a Ove