štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéSaab zverboval tvorcu Ferrari 599 GTB

Saab zverboval tvorcu Ferrari 599 GTB

-

Saab je mimo ohrozenia života. Začína sa obzerať po novej identite. Pomôcť majú nové tváre.
Jason-CastriotaRady zamestnancov Saabu rozšíril americký dizajnér Jason Castriota. Zamieril priamo na post riaditeľa dizajnu. Castriota (36) dostane za úlohu určiť nový štylistický smer, akým sa budú uberať exteriéry aj interiéry nových Saabov. Práce bude mať dosť, Saab totiž chystá modelovú ofenzívu. Nový šéf dizajnu sa bude zodpovedať priamo vedúcej postave značky Saab Jan Ake Jonssonovi.
Jason Castriota sa narodil v New Yorku, absolvoval Emerson College v Bostone a potom navštevoval Art Center College v Pasadene. V roku 2001 sa dal do služieb štúdia Pininfarina v Turíne a v roku 2008 dezertoval k Bertonemu, kde sa stal šéfom dizajnu. Následne založil konzultačnú spoločnosť s pobočkami v New Yorku a Turíne.
 
Do jeho portfólia patria unikáty ako Ferrari P4/5, Maserati Birdcage 75th, Ferrari 599 GTB Fiorano, Maserati GranTurismo, Rolls-Royce Hyperion a Bertone ZR1 Mantide.
Samozrejme všetci sú šťastní. Jonsson sa teší, že Castriota posunie značku ďalej a Castriota je rád, že bude pracovať pre ikonu, akou Saab napriek všetkému stále je. My dúfame, že sa tam poriadne vybúri a Saab v budúcnosti poskytne zákazníkom zaujímavú alternatívu v trochu sterilnom prémiovom segmente.
Saab zverboval tvorcu Ferrari 599 GTB

Saab je mimo ohrozenia života. Začína sa obzerať po novej identite. Pomôcť majú nové tváre. Jason-CastriotaRady zamestnancov Saabu rozšíril americký dizajnér Jason Castriota. Zamieril priamo na post riaditeľa dizajnu. Castriota (36) dostane za úlohu určiť nový štylistický smer, akým sa budú uberať exteriéry aj interiéry nových Saabov. Práce bude mať dosť, Saab totiž chystá modelovú ofenzívu. Nový šéf dizajnu sa bude zodpovedať priamo vedúcej postave značky Saab Jan Ake Jonssonovi. Jason Castriota sa narodil v New Yorku, absolvoval Emerson College v Bostone a potom navštevoval Art Center College v Pasadene. V roku 2001 sa dal do služieb štúdia Pininfarina v Turíne a v roku 2008 dezertoval k Bertonemu, kde sa stal šéfom dizajnu. Následne založil konzultačnú spoločnosť s pobočkami v New Yorku a Turíne.   Do jeho portfólia patria unikáty ako Ferrari P4/5, Maserati Birdcage 75th, Ferrari 599 GTB Fiorano, Maserati GranTurismo, Rolls-Royce Hyperion a Bertone ZR1 Mantide. Samozrejme všetci sú šťastní. Jonsson sa teší, že Castriota posunie značku ďalej a Castriota je rád, že bude pracovať pre ikonu, akou Saab napriek všetkému stále je. My dúfame, že sa tam poriadne vybúri a Saab v budúcnosti poskytne zákazníkom zaujímavú alternatívu v trochu sterilnom prémiovom segmente. Saab zverboval tvorcu Ferrari 599 GTB