štvrtok, 20.jún 2024
ÚvodVšeobecnéPo šiestich mesiacoch: Saab Automobile - nezávislý globálny hráč

Po šiestich mesiacoch: Saab Automobile – nezávislý globálny hráč

-

– Saab pôsobí v 53 zemiach na území celého sveta
– Sú ustanovené národné obchodné spoločnosti, dovozcovia a trhy pracujúce
   v režime Direct-Dealer
– Deväť európskych trhov pracuje v novom koncepte Direct-Dealer
Trollhättan, Švédsko: Uplynulo šesť mesiacov od doby, kedy sa Saab Automobile stal nezávislým výrobcom automobilov. V súčasnosti pôsobí v 53 zemiach na území celého sveta a stále prebieha premena celosvetovo predajnej štruktúry. Saab operuje prostredníctvom kombinácií národných zastúpení, importérov a nového konceptu Direct-Dealerov.Severná Amerika, Švédsko a Veľká Británia predstavujú tri najvýznamnejšie trhy.
V týchto zemiach je Saab reprezentovaný národnými obchodnými spoločnosťami, čo sú samostatné organizácie s priamou zodpovednosťou za dealerskú sieť automobilky. Nový Direct-Dealer koncept bol zavedený v deviatich európskych zemiach, ako sú Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko a Rakúsko. Vďaka tomuto usporiadaniu je Saab Automobile v obchodnom vzťahu s dealermi, ktorí objednávajú nové vozidlá priamo u výrobcu. Miestny Saab tím zaisťuje predajnú, marketingovú, technickú a ďalšiu nevyhnutnú podporu. Tento prístup prináša nielen vyššiu efektivitu, ale i rentabilitu predajnej činnosti.
Na ostatných trhoch je Saab zastúpený vysoko motivovanými a profesionálnymi súkromnými spoločnosťami, ktoré riadia dealerskú sieť vo svojom regióne. Táto stratégia bude v prípade potreby i naďalej využívaná.
Adrian Hallmark, výkonný riaditeľ pre predaj, povedal: “Naše tímy sú úplne zamerané poskytovať maximálne možnú podporu, ktorú vyžadujú ako dealeri, tak naši zákazníci. Nový Saab 9-5 je v súčasnosti dodávaný do showroomov našich dealerov na celom svete a objednávkové knihy sa zapĺňajú. Sme pripravení spĺňať požiadavky našich zákazníkov.“

- Saab pôsobí v 53 zemiach na území celého sveta - Sú ustanovené národné obchodné spoločnosti, dovozcovia a trhy pracujúce    v režime Direct-Dealer - Deväť európskych trhov pracuje v novom koncepte Direct-Dealer Trollhättan, Švédsko: Uplynulo šesť mesiacov od doby, kedy sa Saab Automobile stal nezávislým výrobcom automobilov. V súčasnosti pôsobí v 53 zemiach na území celého sveta a stále prebieha premena celosvetovo predajnej štruktúry. Saab operuje prostredníctvom kombinácií národných zastúpení, importérov a nového konceptu Direct-Dealerov.Severná Amerika, Švédsko a Veľká Británia predstavujú tri najvýznamnejšie trhy. V týchto zemiach je Saab reprezentovaný národnými obchodnými spoločnosťami, čo sú samostatné organizácie s priamou zodpovednosťou za dealerskú sieť automobilky. Nový Direct-Dealer koncept bol zavedený v deviatich európskych zemiach, ako sú Nemecko, Francúzsko, Taliansko, Španielsko, Švajčiarsko, Nórsko, Dánsko, Fínsko a Rakúsko. Vďaka tomuto usporiadaniu je Saab Automobile v obchodnom vzťahu s dealermi, ktorí objednávajú nové vozidlá priamo u výrobcu. Miestny Saab tím zaisťuje predajnú, marketingovú, technickú a ďalšiu nevyhnutnú podporu. Tento prístup prináša nielen vyššiu efektivitu, ale i rentabilitu predajnej činnosti. Na ostatných trhoch je Saab zastúpený vysoko motivovanými a profesionálnymi súkromnými spoločnosťami, ktoré riadia dealerskú sieť vo svojom regióne. Táto stratégia bude v prípade potreby i naďalej využívaná. Adrian Hallmark, výkonný riaditeľ pre predaj, povedal: “Naše tímy sú úplne zamerané poskytovať maximálne možnú podporu, ktorú vyžadujú ako dealeri, tak naši zákazníci. Nový Saab 9-5 je v súčasnosti dodávaný do showroomov našich dealerov na celom svete a objednávkové knihy sa zapĺňajú. Sme pripravení spĺňať požiadavky našich zákazníkov.“