nedeľa, 14.júl 2024
ÚvodVšeobecnéSkokanov skok desaťročia (?)

Skokanov skok desaťročia (?)

-

Milí priatelia, ukazuje sa, že rok 2015 je pre náš klub mimoriadne úrodný. Po úspešnom začiatku roka – rozšírení klubovej základne o raritný SAAB 92 B obohatil naše rady ďalší klenot, a to nádherná 96 V4, model 1969. Ide pritom skutočne o výnimočný kus – získať v súčasnosti 46-ročné auto s 30 000 najazdenými kilometrami, ktoré bolo navyše nepretržite garážované, je priam husársky kúsok. A komu inému by sa takýto kúsok mohol podariť, ako nášmu členovi, čerstvo ocenenému prestížnym klubovým titulom Skokan roka 2015?
O výnimočnosti nového prírastku svedčí, že auto sa zachovalo v pôvodnom stave, čiže bez akýchkoľvek „vylepšovacích“ zásahov rôznych „odborníkov“, spočívajúcich napríklad vo výmene motora za výkonnejší, či v prelakovaní auta na dobovo nevhodnú, no v niektorých končinách našej vlasti veľmi obľúbenú kombináciu odlišnej farby strechy a zvyšku karosérie. Náš nový prírastok je snom každého veteranistu – auto je až na nepatrné detaily v pôvodnom stave veľmi blízkom stavu, v akom vyšlo pre 46 rokmi z fabriky v Trollhättane. Výnimočnosť tohto auta ocenil dokonca aj náš priateľ David, v komunite známy ako jeden z najväčších odborníkov na deväťdesiatšestky a markétky (deväťdesiatpäťky) v Českej republike. Ak by teda niekto z vás (napríklad renovujúcich podobné auto) chcel vidieť na vlastné oči pôvodný stav SAABa 96, modelu 1969, obráťte sa na Skokana, ktorý vám túto nádheru iste rád ukáže.
Sme hrdí, že máme v klube ďalšie mimoriadne auto a súčasne sme veľmi radi, že tento výnimočný exemplár skončil v správnych rukách, čo zaručuje zachovanie jeho pôvodného stavu aj pre ďalšie generácie. Skokan, želáme ti veľa šťastných kilometrov nielen v tomto, ale aj v ďalších tvojich nádherných SAABoch!
SAAB CLUB SLOVAKIA
Artefakt 3

Predchádzajúci článok
Ďalší článok

23 KOMENTÁRE

 1. Mílí přátelé ze Slovenska, na začátek bych chtěl pogratulovat k Vašemu úlovku a rozšíření kolekce vyjímečných aut.
  Jsem velice rád, že jsem měl možnost být u toho a ubezpečit Skokana, že opravdu kupuje
  auto v unikátním stavu, který odpovídá stáří tak 2-3 letého auta. Marně jsem na podvozku hledal korozí napadená místa a to ani na částech, které jsou pro 96-tku typické. Další skvělou věcí je čalounění. Z něj máte pocit, že ho včera vyndali nově ušitý z krabice.
  Jistě tomu napomohlo, že byl přes sedadla ušit (zřejmě prvním majitelem) dobový potah. Podobně je to s koberci, které byly taktéž zakryty. Dalším radostným okamžikem bylo nastartování motoru, stručně řečeno – švýcary.
  Věřte, že pro mě to bylo užasné odpoledne a ikdyž vím, že je po Čechách ještě pár
  schovaných kousků 96-tek jak 2t tak V4, jistě byl tento úlovek naprosto mimořádný.
  SAABu ZDAR
  S pozdravem David

  • David, myslím, že nezabudnem na ten zážitok, keď sme ho prvýkrát natočili. Mal si pravdu – lepšie, ako právo prvej noci 🙂

 2. Pani, krasny clanok, no to podstatne v nom chyba. Autor clanku totiz (zjavne zamerne) vynechal podstatnu skutocnost, ze keby NEBOLO trpezliveho pristupu isteho p.Holleina, ktory so mnou dlhe roky viedol emailovu konverzaciu az kym som si nekupil to spravne prve auto (rozumej Saab) – mimochodom cez klubovu inzerciu. A druhou, nemenej dolezitou skutocnostou je fakt, ze nebyt ochoty pana Prezidenta by som sa nikdy nedal dohromady s tak vybornym osadenstvom klubu, ako su napriklad dvojicky nizkeho vzrastu, alebo prave autor clanku. Iste, oci z ineho sveta si mozu mysliet, ze im teraz vsetkym mazem med okolo huby, ale pravda je taka, ze nebyt VAS pani a celeho skveleho saabclubuslovakia, dodnes jazdim iba na renaultoch a daciach (niezeby to boli zle auta!).
  Tato nadherna 96tka mi robi tak sialenu radost, ze od pondelka, kedy sme tento poklad spolu s autorom clanku na nasom – asi tak 14hodinovom narocnom vylete (ktory mimochodom autor cely odsoferoval statocne – pretoze sa bal mojho soferovania asi) boli preverit a zakupit, sa este stale vznasam. Cestne prehlasujem, ze rovnako ako s T8, budem sa snazit priviest toto auto naspat na cesty kam patri v co najpovodnejsom stave.
  este raz vsetkym, velka vdaka

 3. Krasny prirastok do klubu! Inak to ani nemohlo dopadnut ked sa na vandrovku vyda saabista roka so skokanom roka.
  Pekne si do tej stovezatej odskocili a krasne auto odtial dopratali. Zavolali aj Davida nech im to tam „pohlida“. Skokanovi prajem nech mu vzdy pekne naskoci a radost nech mu srsi z oci. Odvez na nej svoju Zuzku, nech si vsak da peknu bluzku.
  Btw. ma uz meno? Co takto Karkulka?

 4. Vazeny Stupel,vazeni pani!
  Tak takovato debata tady jeste nebyla. Je krasne, jak takovy stary artefakt dokaze vzbudit vasnivou diskuzi, probudit basnicke streva v nas a vubec potesit vsechny okolo..
  Jeste bych pral Skokanovi, aby jiz nabyl plneho presvedceni o tom, ze SAAB neni ani Renault, ani Dacia (SAAB preci neco jen vydrzi a hlavne mnohem vice nez obe zminene znacky dohromady) a aby dopral Stuplovi po tech letech stradani v garazi i trochu sportovniho vyziti v podobe pristi ucasti na EH Historic.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Milí priatelia, ukazuje sa, že rok 2015 je pre náš klub mimoriadne úrodný. Po úspešnom začiatku roka – rozšírení klubovej základne o raritný SAAB 92 B obohatil naše rady ďalší klenot, a to nádherná 96 V4, model 1969. Ide pritom skutočne o výnimočný kus – získať v súčasnosti 46-ročné auto s 30 000 najazdenými kilometrami, ktoré bolo navyše nepretržite garážované, je priam husársky kúsok. A komu inému by sa takýto kúsok mohol podariť, ako nášmu členovi, čerstvo ocenenému prestížnym klubovým titulom Skokan roka 2015? O výnimočnosti nového prírastku svedčí, že auto sa zachovalo v pôvodnom stave, čiže bez akýchkoľvek „vylepšovacích“ zásahov rôznych „odborníkov“, spočívajúcich napríklad vo výmene motora za výkonnejší, či v prelakovaní auta na dobovo nevhodnú, no v niektorých končinách našej vlasti veľmi obľúbenú kombináciu odlišnej farby strechy a zvyšku karosérie. Náš nový prírastok je snom každého veteranistu – auto je až na nepatrné detaily v pôvodnom stave veľmi blízkom stavu, v akom vyšlo pre 46 rokmi z fabriky v Trollhättane. Výnimočnosť tohto auta ocenil dokonca aj náš priateľ David, v komunite známy ako jeden z najväčších odborníkov na deväťdesiatšestky a markétky (deväťdesiatpäťky) v Českej republike. Ak by teda niekto z vás (napríklad renovujúcich podobné auto) chcel vidieť na vlastné oči pôvodný stav SAABa 96, modelu 1969, obráťte sa na Skokana, ktorý vám túto nádheru iste rád ukáže. Sme hrdí, že máme v klube ďalšie mimoriadne auto a súčasne sme veľmi radi, že tento výnimočný exemplár skončil v správnych rukách, čo zaručuje zachovanie jeho pôvodného stavu aj pre ďalšie generácie. Skokan, želáme ti veľa šťastných kilometrov nielen v tomto, ale aj v ďalších tvojich nádherných SAABoch! SAAB CLUB SLOVAKIA Artefakt 3