utorok, 21.máj 2024
ÚvodVšeobecnéZa Leošom Svobodom

Za Leošom Svobodom

-

Rok 2015 je pre komunitu Saabistov mimoriadne smutný. Po správe o odchode Mr. SAABa, Erika Carlssona, nás v pomerne krátkom čase zasiahla ďalšia veľmi smutná správa. Naše rady navždy opustil Leoš Svoboda.
Leoš bol jednou z najvýznamnejších osobností nášho – saabistického sveta. Bol predovšetkým vynikajúcim človekom, vždy ochotným pomôcť s riešením akýchkoľvek technických problémov našich áut, a to aj takých, s ktorými si iní odborníci nevedeli dať rady. Vo svojom servise vo Vojkoviciach privítal kohokoľvek vždy veľmi ochotne, rovnako ochotne predviedol zbierku svojich krásnych historických strojov a podelil sa o svoje skúsenosti s renováciou. Napriek tomu, že sme sa na Leoša obracali spravidla v súvislosti s poruchami našich áut, čo vskutku nie je nič príjemné, stretnutia s Leošom boli vždy príjemným zážitkom, na ktorý sme sa vyslovene tešili. A to vypovedá mnoho o tomto vzácnom človeku.
Sme veľmi radi, že sa zúčastnil naším klubom usporiadanej minuloročnej SAAB SESSION SLOVAKIA, no súčasne veľmi smutní, že tej tohtoročnej sa už zúčastniť nemôže. Na druhej strane cítime, že hoci medzi nami fyzicky prítomný už nikdy nebude, bude medzi nami na každom našom saabistickom stretnutí.
Leošov odchod je obrovskou stratou nie len pre celú českú a slovenskú saabistickú komunitu, ale aj stratou pre celý saabistický svet. Odišiel totiž človek, ktorý našej kultovej značke áut zasvätil srdce aj dušu.
Týmto vyjadrujeme celej Leošovej rodine úprimnú sústrasť.
Leoš, dávaj na nás zhora pozor. My nezabudneme.
SAAB CLUB SLOVAKIADSC_0141

5 KOMENTÁRE

  1. …zdielam úprimnú sústrasť všetkým pozostalým. Leoš budeš nám veľmi, veľmi chýbať.Ťažko je to uveriť, ale je to tak. Na škodu majiteľov, hlavne starších ročníkov SAAB-ov, jeho neprítomnosť sa veľmi skoro prejaví na zhoršujúcom sa technickom stave nateraz jazdiacich sobíkov….
    Leoš, odpočívaj v pokoji!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno

Rok 2015 je pre komunitu Saabistov mimoriadne smutný. Po správe o odchode Mr. SAABa, Erika Carlssona, nás v pomerne krátkom čase zasiahla ďalšia veľmi smutná správa. Naše rady navždy opustil Leoš Svoboda. Leoš bol jednou z najvýznamnejších osobností nášho – saabistického sveta. Bol predovšetkým vynikajúcim človekom, vždy ochotným pomôcť s riešením akýchkoľvek technických problémov našich áut, a to aj takých, s ktorými si iní odborníci nevedeli dať rady. Vo svojom servise vo Vojkoviciach privítal kohokoľvek vždy veľmi ochotne, rovnako ochotne predviedol zbierku svojich krásnych historických strojov a podelil sa o svoje skúsenosti s renováciou. Napriek tomu, že sme sa na Leoša obracali spravidla v súvislosti s poruchami našich áut, čo vskutku nie je nič príjemné, stretnutia s Leošom boli vždy príjemným zážitkom, na ktorý sme sa vyslovene tešili. A to vypovedá mnoho o tomto vzácnom človeku. Sme veľmi radi, že sa zúčastnil naším klubom usporiadanej minuloročnej SAAB SESSION SLOVAKIA, no súčasne veľmi smutní, že tej tohtoročnej sa už zúčastniť nemôže. Na druhej strane cítime, že hoci medzi nami fyzicky prítomný už nikdy nebude, bude medzi nami na každom našom saabistickom stretnutí. Leošov odchod je obrovskou stratou nie len pre celú českú a slovenskú saabistickú komunitu, ale aj stratou pre celý saabistický svet. Odišiel totiž človek, ktorý našej kultovej značke áut zasvätil srdce aj dušu. Týmto vyjadrujeme celej Leošovej rodine úprimnú sústrasť. Leoš, dávaj na nás zhora pozor. My nezabudneme. SAAB CLUB SLOVAKIADSC_0141